Jump to content

Youtubede Video Izleyememe Sorununa Son!

ömer fidan

Recommended Posts

arkadaşlar youtubede video izleme yöntemini bulduk (tabikide mesut abi ilen)

şimdi adımları takip edin

1. adım: AĞ BĞLANTILARI

2. adım: Yerel ag baglantısı

3. adım: ÖZELLİKLER

4. adım: ve en altta internet iletişim kuralları (TCP/IP) yazıyor ona tıklayın.

5. adım: AŞAGIDAKİ DNS SUNUCUSU ADRESİNİ KULLAN SEÇENEGİNİ İŞARETLEYİP.

yeglenen dns sunucusu: 4.2.2.4

diger dns sunucusu: 4.2.2.5

yazıp onaylayın..

bende sorun tamamen düzeldi, eminim sizdede düzelecektir..

arkadaşlar youtube girebiliyorum ama video izlemek istediğimde daha sonra tekrar deneyin yazısı çıkıyor bu sorunu nasıl aşabilirim

kullandığım program Youtube_Jacker sürümdenmi sorun var acaba

"An Error occurred. Please try again later!!"

Yaani "kardeş, bir problem oluştu lütfen sonra deneyin" diyip duruyordu.

Problem "ömer fidan" kardeşimin direktifleriyle şıp diye çözülüyor. İşe yarıyor... :D:D

you tube jucker programının ömrü dolmuştur yani artık yout ube nişn serverine ulaşamıyor bazen nadirende olsa bu uyarı gözüktüğünde videonun altındaki ilerleme çubuğunu biraz ilerlemesini için ileriye tıklayıp denerseniz açabiliyor fakat site ile videolar aynı serverden gelmediği için artık bu servere pek girilemiyr bir de hatırlatmakta fayda var sanırım face book ta internet explorerde sorun verip siteyi dahi açtırmıyor herkeste olmayabilir tabi ama sorunun çözümü face book u mozillada kullanmak ve you tube yide öyle tabi

şu adresi deneyebilirsiniz ben error hatasını aldığım günden itibaren youtube jucker siz temiz format atılmız bir xp de denemem sonucunda 1 aydır rahat bir şekilde kullanıyorum

dns ler şunlar:

208.67.222.222 yeğlenen

208.67.220.220 diğer

bunları yazdıktan sonra illegal bazı sitelere girişlerdeaçılmaktadır e yout ube juckerin bazı ayarlarıda ttnet tarafından kara listeye alınmış

ttnet bi çözüm bulana kadar en iyisi bu dnsler

208.67.222.222 yeğlenen

208.67.220.220 diğer

işinize yararsa bi teşekkürü çok görmeyin

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=89622&st=0&p=466259entry466259

şu linke bir gözat istersen yardımcı olucaktır ........ :) :) :)B) B) B) B) B)

bu sayfadaki içerik tede aynı şekilde sadee bir kaç adres değişik ama teşekkürler yinede

you tube jucker programı özel bir program ve kendisi artık kara listede tabiki onun yan sanayi ürnleride yani host dosyaları

şu an için belli bir süre kalıcı bir çözüm arayanlar bence dns'lere yönelmeli

isterseniz size bir örnek you tube juckeri

rapide yükleme ye çalışın bakalım ne olacak

ya kabul etmez yada hata verir ama rara layıp yada başka şekilde dosyanın okunmasını engelleyerek rpide atabilirsiniz

• 2 ay sonra...

yotube jacker tarzı programlar etc klasörü altındaki hosts dosyasına youtube nin ip karşılıklarını yazar.

Eğer youtubenin bir serverindaki ip bile değiştidiğinde ve videoda da o serverda ise bunu vermesi doğal.

Servera ulaşamadiği için meşgul görüyor ve size böyle bir cevap veriyor.

dns serverlar hergün update olan hatta ne dakikasını update ile geçiren sunuculardır.

bu sunucular diğer domain serverlardaki iplerin değiştiği zaman hemen kendini update ederek doğru anahtarı girer.

ama sizin jacker tarzı diye ibra ettiğiniz programlarda bu söz konusu değildir.

sizlere tavsiyem.

Dns kullanmanızdır.

Ancak dnslerin bazı - yönerlide var malesef.

türk telekom kisa bi zaman öncesinde yurt dışı çıkışlarında problem olmuş ve ülkemizdeki bir çok insan opendns kullandığı için yurt içi sitelere bile girememişti.

Eğer opendns kullanırken bir yurt içi siteye girmiyor ise bir süreliğine varsayılan dns ile girin daha sonra normal tekrar opendns ile sörf yaparsınız.

Kolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...