Jump to content

Uzaktan Eğitim

onder

Recommended Posts

Arkadaşlar nedir bu uzaktan eğitim .. hangi ünv. lerde var . okuyan arkadşımız var mı? meslek lisleri dışında düz lise biterenler sınava girip yerleştirme puanına göre kayıt olabilirmi? bilgisayar programlamayı uzaktan okumak istiyorum..

Mersin üniversitesinde var ben orda okudum bu sistemi çok para yiyior 500 kişi alabhiliyor puanlaması yüksek degil ders başı para ödüyosunuz kalırsanız o derse tekrar ödüyorsunuz dersler i bilgisayarda cdlerden ve netten takip ediyorsunuz vs.. çalışanlar için iyi ama liseden çıkıp uni okuyorum diye gidiyorsanız devamlılık sistemi yok bunda farkı şehirlerden pc üzerinden dersleri takip ediyorsun sınavını bile vizeleri pcedn oluyorsun finalleri uniye gelip hafta sonu oluyorsun randevu sistemiyle vs... uzak.mersin.edu.tr den bakabilirsin

ben de mersin üniversiteisnde okuyorum uzantan eğitim...

berbat bölüm: hiçbir hoca senle ilgilenmez soru sormak için telefon açarsın yüzüne kapatır tekrar aradığın zaman toplantıdaydım der ve toplantı hiçbir zaman bitmez hep telefon yüzüne kapanır..okulda milattan kalma qbasic görürsün minicik te visual basic 6.0.düşmanıma tavsiye etmem mersin ünivesitesi uzaktan eğitimi...

vizeler internet üzerinden yüzde 20 s etkiliyor finaller mersinden üzde 80

dönem başı 700 küsür para veriyosun...

dediğim gibi kimse gitmesin hiçbirşekide ilgi alaka ders yok...

ha ne var sne bilirsin bilgisayarı programlaman iyidir..sırf diploma için giderim diyosan git...yoksa bişiler öğrenmek için gitme..hayatımda bu kadar insan=para diyen bir kurum ilk defa urayı gördüm....birkere para yatırdım 695 lira 5 ytl daah yatırılamsı gerekiyomuş hemen telefon ettiler yatır yoksa ders kaydın olmaz diye...8P

gitme-gitme -gitme :lazy:

bnde sakarya üniversitesi 4 yıllık bilgisayar öğretmenliği yazmayı dusunuyordum uzaktan eğitimi açılmış bu sene yazıları okuyunca kafam karıştı sakaryada okuyan varsa detaylı anlatabilirmi acaba...

@onder bulunduğunuz ilin olanaklarına göre bir programlama kursuna giderseniz hem zamandan hem paradan kazanmış olursunuz üniversitelerdeki eğitim sadece giriş bilgilerini içeriyor ilerletme olanağı zamana ve bireysel çabaya kalıyor uzaktan eğitimde dahil kolay gelsin

@onder bulunduğunuz ilin olanaklarına göre bir programlama kursuna giderseniz hem zamandan hem paradan kazanmış olursunuz üniversitelerdeki eğitim sadece giriş bilgilerini içeriyor ilerletme olanağı zamana ve bireysel çabaya kalıyor uzaktan eğitimde dahil kolay gelsin

kardeşim türkiyede uzaktan eğitim ve eğitimde kalite ilgi istiyorsan ne sakarya ne mersin ne dokueylül hepsini kaldır çöpe at en kaliteli eğitim ahmet yesevi ünv sinde ben orda bil. müh okuyorum ve çok menmunum her şekilde eğitim ilgi var war hocaları çok profesyonel hukucusundan programcısına kadar hepsi türkiyede sayılı isimler örnke. cezmi eraslan tarih hocası atatürk tarih ve bilim başkanı programcıları tugay hoca var hepsi doç doktorasını iyi yerdelerde yapmış kaliteli eğitimciler bence parasıda fazla deil bence uzaktan eğitim diyorsan sağına soluna bakma direk yeseviye git.

türkiyede 3 üniversitede vardı söylediler kaliba onlarıda -bende Ahmet Yesevi Üniversitesi de okuyorum Türk Kazak üniversitedi, ilk başlarda denklik sorunu olsada artık tamamen çözüldü, şuan bilgisayar mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim.. özel bir üniversite ama artık devlet üniversiteleri ile hemen hemen aynı para -yıllık 2000 Dolar veya 3000 TL dolara göre hangisi daha ucuza geliyorsa öyle ödeme yapıyorum, yarı dönemliği de anlıyacağın gibi 1500TL veya 1000Dolar bunu kredi kartına 3 taksitte yaptırabiliyorsun.. internet üzeriden görüntülü ders anlatması ve ayrıntılı ders notlarıda sistemde kayıtlı..

Not Sistemi:

İnternet üzerinden bu kısım;

Vize 1 %30

Vize 2 %30

Ödev %15

Derse Katılım %25

Ardından bu kısımı topla %30'unu alıyorsun, final Gazi Üniversitesinde giriliyor ve finalinde %70i şeklinde oluyor ve bütünleme sınavı sismemli..

4r4g0rn engin bilgilerinizi bizle baylaşırsanız sevinirim acaba türk üniversitelerini önerirseniz yazılım ,donanım v.s v.s açısından hangi ildeki hangi üniversiteler iyiydir acaba

uzaktan eğitime verilen para bence çokta fazla değilsonuçta örgün öğretim okudum ben aylık ev kiram dahil 400 tl harciyordum tüm kısmalara rağmen daha ayda iki ayda bir memlekete git gel var oda 100 150 tl tutuyor.

derken 4.3 aylık dönemde yine o parayı harcıyorsun. kaldı ki bu sistemlerin avantajı hem okuyup hem calısılabilir ancak liseden cıkıp bu sistemle üniokumanın en büyük dezavantajı universitenin size kazandırdığı "yanlızlık ve birey durgusu ile gelişme" olgusunu uzaktan eğitimde yaşıyamazsınız yine yasadığınız yerden kopmaz farklı ortamlar görmez yine kendi dünyanızda ilerlersiniz. o acıdan uzaktan eğitim bence ya çalısıyorum orgün ikinci öğretim dahi olsa okuyamam diyenler için yada bir daha giremem kazanamam benden geçti yani bu son çare ile gidilmeli illk tercih olmamalı örgün öğretimin getirileri çok daha farklı alanda ayrıca su da var. acık öğretim okuyanlar bilir insanın ders calısası gelmiyor

üniversite özellikle iki yıllık size çok sey öğretmez sonuçta birseyleri vize final için öğreniyorsunuz.

vs vs ama size temel oluşturur üzerine giderseniz sıfırdan öğrenmeye nazaran cok daha kolay ve hızlı öğrenirsiniz.

abiler arkadaşlar diploma için okumak istiyorum. bilgim bana yaptığım işte yetiyor..

kardeş bizim bura bi kzı arkadaşım sakarya yı uzaktan okudu finallerine gidip orda giriyodu bitek

hakkında hayırlısı neyse o olsun

arkadaşlar ne olursa olsun ( acizane düşüncem ) ister üniversite ister uzaktan eğitim bireyin kendisini yetiştirmesi önemli diğerleri zamanla olgunlaşıyor (her meslek için geçerli ) saygılar kolay gelsin

@onder uzaktan eğitim seçiniz eğer devlet memuru iseniz şayet milli eğitim sertifikasyonları yeterli oluyor sanırım ama net bilgi için ararştırırsanız kolay gelsin

arkadaşlar ne olursa olsun ( acizane düşüncem ) ister üniversite ister uzaktan eğitim bireyin kendisini yetiştirmesi önemli diğerleri zamanla olgunlaşıyor (her meslek için geçerli ) saygılar kolay gelsin

@onder uzaktan eğitim seçiniz eğer devlet memuru iseniz şayet milli eğitim sertifikasyonları yeterli oluyor sanırım ama net bilgi için ararştırırsanız kolay gelsin

mahoni kardeş yanlış düşünüyorsun sen işin kolayına kaçıyorsun bence sen o mesleği seversen ve aşık olursan o şeyleri öğrenmek için deli olursun ben mesela ünv girdiğimde bütün programlama dillerini bilmek veritabanlarını öğrenmek için can atıyordum ve sınav için değil kendim için biraz daha iyi olabilmek için okuyorum şunu unutma ömrümüz boyunca öğrenmeye mahkumuz insan son nefesinde ölümü öğrecektir. okul hakında detaylı bilgi isteyen arkadaşlar mailimi vereyim konuşalım böle burdan yazmakla pek anlaşılmaz.

isaplayForumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız.it

bu siteye bilgisayar bilgisi az olan kişiler gelmez sadece benim naçizane bir tavsiyem var ben biliyorum en iyyim demiyelim bilmiyorum deyip öğrenmeye çalışalım bakın bir tane türk işletim sistemi yok bir tane türk işlemcisi yok lütfen öğrenelim ve çaba gösterelim (yalnızca tavsiye idi kimsenin alınmasını ve geri cvp yazmasını istemem)

okul hakında detaylı bilgi isteyen arkadaşlar mailimi vereyim konuşalım böle burdan yazmakla pek anlaşılmaz.

isaplay -- hot .it

bu siteye bilgisayar bilgisi az olan kişiler gelmez sadece benim naçizane bir tavsiyem var ben biliyorum en iyiyim demiyelim bilmiyorum deyip öğrenmeye çalışalım bakın bir tane türk işletim sistemi yok bir tane türk işlemcisi yok lütfen öğrenelim ve çaba gösterelim (yalnızca tavsiye dir kimsenin alınmasını ve geri cvp yazmasını istemem)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...