Jump to content

Hard Disk Kablosu Aşırı ısınmadan Yanıyor

m.yılmaz01

Recommended Posts

Bilgisayarımda işletim sisteminin kayıtlı olduğu 320 GB hart disk ile Verileri depoladığım 250 GB lık harddisk var. 250 GB lık hard diski bilgisayar görmeyince kasayı açtım kabloları yeniden çıkarıp taktım.Bilgisayarı çalıştırınca harddiske bağlı olan güç kablosu yandı. Bir başka bağlantı kablusu denedim,tekrar yandı. Seyyar harddisk kasasına taktım ordada aşırı derecede kabko ısınınca çıkardım. Bunun sebebi ne olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

AYnı sorunu benim cd sürücümde yaşamıştım bir müddet sonra küç kablosunun takıldığı yer alev gibi yanıyor ben bu sorunu şöyle çözdüm..Sürücümde güç kablosunun takılıcağı yerdeki pini yada jackı değiştirip denedim tertemiz çalıştı.Denemekten zarar gelmez ama harddiskini de yakabilirsin bilen birine değiştirmeni tavsiye ederim sende anlıyorsan değiştir...

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

[/img]

2009 Sbs 1.yerleştirme Sonuçları Açıklaanacak Hayırlısı!!!

bence hdd guc gırısne gıren jakalrdan olabılır veya hdd kendı guc gırısnın orda bır sıknıtı olabılır once guc gırıslerını degıstır powerden gelen olmazzsa baska bı hdd dene oda olmazzsa powerı degıstır cunku baska acıklayıcı çözümleyıc bır neden yok gıbı

bence hdd guc gırısne gıren jakalrdan olabılır veya hdd kendı guc gırısnın orda bır sıknıtı olabılır once guc gırıslerını degıstır powerden gelen olmazzsa baska bı hdd dene oda olmazzsa powerı degıstır cunku baska acıklayıcı çözümleyıc bır neden yok gıbı

Harddiski seyyar harddisk kutusuna takıp usb girişinde de denedim, aynı sorunla karşılaştım. Bu harddiski çıkarınca bilgisayar çalışıyor.

Harddiski seyyar harddisk kutusuna takıp usb girişinde de denedim, aynı sorunla karşılaştım. Bu harddiski çıkarınca bilgisayar çalışıyor.

HDD arızalı olabilir(Eli kulağında yani).Biran önce önemli bilgilerini yedekle bana kalırsa.İnşaallah'da ben yanılıyorumdur....

HDD arızalı olabilir(Eli kulağında yani).Biran önce önemli bilgilerini yedekle bana kalırsa.İnşaallah'da ben yanılıyorumdur....

Buradaki bütün bilgiler çok önemli.Çünkü TNCTR'den indirdiğim bütün bilgiler bunun içinde. Bilgisayar harddiski görmediği için yedeğini alamıyorum.Yedeğini alabileceğim bir yol varsa yardımcı olursanız sevinirim.

ozaman sorun hdd bır servıse goturursen gereken ıslemı yaparlar sanırm gırıs kısmları ıcın

Pazartesi ilk işim bir servise göstermek olacak. Çok teşekkürler.

donanımsal bır hata var zaten bu sekılde hdd acman mumkun gorunmuyor yakma rıskınde var denıye denıye oyuzden servıs zaten sadece parca degısımı yapıcak ıcındekı bılıglerınde herhangı bır kaybın olacagını zannetmıyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...