Jump to content

Bilgisayarıma Format Atarken Yarım Kaldı

guven019

Recommended Posts

ana kart mı yanmış olabilir nasıl anlayabilirim

Muhtemelen yanmamışta biosla ilgili bir problem gibi biosla ilgili en kötü drum flashın yanması bozulması onuda 15-20 Tl arası tamir ettirebilirsin.

Muhtemelen yanmamışta biosla ilgili bir problem gibi biosla ilgili en kötü drum flashın yanması bozulması onuda 15-20 Tl arası tamir ettirebilirsin.

bios ğilini çıkartım ve şuan biossa F2 tuşuna bas yazısı kayboldu flashın yandığını ben anlayabilirmiyim

bios pilini çıkardım demişsin bu konuda bilgini bilmiyorum ama biosun boşalmasına sebep olan jumperıda yaptın mı onu yazmamışsın onu bi dene

jumperıda ne olduğunu bilmiyorum nasıl yapabilirim dün forumda bios pilin çıkart tak demişlerdi ondan yapmıştım

cmos_clear veya cmos_clr yazan bi jumper pilin çevresinde bi yerde olması lazım jumper dikey duran uçlar vardır yani tel var zaten bu yazdıklarımı görürsen anlarsın pili çıkarınca bunun yönünü değiştir yani jumper çıkarınca 3 tel görürsün dik vaziyette onu aldığın gibi değilde öteki 2 sini birleştirecek şekilde yap sonra fişi tak ve pc yi açma tuşuna 5-6 kez bas pc açılmayacaktır sonra tekrar jumper ı eski yönünde tak ve pili tak sorunun çözülmesi lazım

cmos_clear veya cmos_clr yazan bi jumper pilin çevresinde bi yerde olması lazım jumper dikey duran uçlar vardır yani tel var zaten bu yazdıklarımı görürsen anlarsın pili çıkarınca bunun yönünü değiştir yani jumper çıkarınca 3 tel görürsün dik vaziyette onu aldığın gibi değilde öteki 2 sini birleştirecek şekilde yap sonra fişi tak ve pc yi açma tuşuna 5-6 kez bas pc açılmayacaktır sonra tekrar jumper ı eski yönünde tak ve pili tak sorunun çözülmesi lazım

baktım ama pilin yanında kablu takma iki tane uçlu yer var ama boş yok sanırım olmama gibi bir özellik olabilir mi

Boot ayarlarını sağlamlaştır bide bios pilini kökten değiştirebilirsin olmadı boot menüsünden first ü harddisk yapıp dene bide kolay gelsin!

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

525524918.png

yalanci99.png

Boot ayarlarını sağlamlaştır bide bios pilini kökten değiştirebilirsin olmadı boot menüsünden first ü harddisk yapıp dene bide kolay gelsin!

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

525524918.png

yalanci99.png

first hardisk nasıl yapılıyor bu arada bios ve boot ayarlarına giremiyorum

clear cmos1 yazıyor iki tane sivri uç ama hiç bir şey takılı değil

clear cmos1 yazıyor iki tane sivri uç ama hiç bir şey takılı değil

takılı olması gereken kablunun ismi nedir

first hardisk nasıl yapılıyor bu arada bios ve boot ayarlarına giremiyorum

BOot ayarlarına girebilmen içinn sadece bir kere tab+delete yap bilgisayar bilgilerinin çıktığı anda f9 a yada f10 u deneyip girebilirsin!

BOot ayarlarına girebilmen içinn sadece bir kere tab+delete yap bilgisayar bilgilerinin çıktığı anda f9 a yada f10 u deneyip girebilirsin!

boot ayarlarına F11 e giriyorum ama olmuyo donuyor zaten benim pc de bilgiler geliyor o an basıyorum donuyor orada

kasanın kapağını açıp bakabilirsin orada asrokc un yanında biyerlerde modelini de yazar

Aarock 775v88+ umarım budur

deneyebileceğin başka bi ram varmı varsa başka bi ram ile dene

başka ram yok malesef

resim yükleyecektim ama yükleyemedim bi türlü neyse sen bios pilinin alt tarafında clrcmos1 yazan pinler var oraya takılı jumper varsa çıkarıp pc yi taçıp kapat sonra yerine takıp tekrar aç dene bakalım

boot ayarlarına F11 e giriyorum ama olmuyo donuyor zaten benim pc de bilgiler geliyor o an basıyorum donuyor orada

Hmm anladım birader belki cd sürücünde sorun olabilir.Bİde şunu dene cd sürücüne anakarttan gelen ide kablosunu yuvasına sağlam oturttur.Bide anakartta 1 tane boş ide kablosu giriş yeri var cd sürücüne giden ide kablosunun yerini değiştir...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...