Jump to content

Gsm Operatörleri Biz Sömürüyor Birşeyler Yapalım

akcayutku

Recommended Posts

Arkadaşlar,cep telefonu operatörleri 15 yıldır Türk halkını sömürüyorlar.

Dünyanın en pahalı GSM iletişim hizmetini Türk halkı kullanmaktadır.

Eğer sesimizi çıkartmazsak ve tepki göstermezsek bu sömürüye de daha uzun yıllar devam edeceklerdir.

Nüfusu 72-73 milyon olan ülkemizde toplam 65 milyon Cep Telefonu abonesi vardır.Belki çoğu kimse "neyi değiştirebiliriz" diyebilir,ama çaba harcamazsak hiç bir şey değişmez...Yıllar önce "Aydınlık yarınlar için karanlığa bir mum da sen yak" kampanyasına katılmadık mı?Her gün akşam aynı saatte evimizin ışıklarını açıp kapatarak tepki vermedik mi?...19 yıl önce Cola fiyatlarının aşırı derece artmasını protesto için kimse Cola içmemişti bu ülkede,Ve hemen yapılan zam geri alındı hatırlarsanız. ..

Şimdi yapılması gereken şey de tıpkı eski tepkilerimizde olduğu gibi GSM operatörlerine "AYAĞINIZI DENK ALIN" anlamında bir ihtar vermektir.

Bunun yolu yine halkın birlikte hareket etmesiyle olacaktır.Belki kimse telefonundan 1 saat bile ayrı kalmayı göze alamaz ama eğer tüm aboneler 1 gün için telefonlarını kapatırlarsa amacımıza ulaşabiliriz.

30 AĞUSTOS 2009 TARİHİNDE SADECE 1 GÜN İÇİN CEP TELEFONLARIMIZI KAPATALIM ARKADAŞLAR.(Gece yarısından-Gece yarısına kadar)

Türk halkının gerektiğinde nasıl birlik ve beraberlik içerisinde hareket edebileceğini ve istediği herşeyi değiştirebileceğ ini gösterelim.

30 Ağustos'a kadar bir çığ gibi büyüyerek tüm ülkeyi sarması ve kampanyanın başarıya ulaşmasına destek verin...

bir gün kapattık ne olacak? adamlar ertesi gün açacağını biliyor. sömürüyorlar biliyoruz ama başka alternetifimiz var mı? evde bırak çarşıya gezmeye git gel bakalım bırak kapatmayı durabilecek miyiz? artık hayatımızın bir gerçeği tekel kalktı 3 firma var artsa dahada artar kampanyalar. 3-4 yıl öncesinde bu kadar kampanya var mıydı? Birde şunu biliyorum vodafone türkiyeye geldiğinde artık bedava telefon dağıtırsınız avrupadaki gibi dediler patrona adam gerek yok zaten yeterince ucuz telefon var türkiyede neden dağıtalım ki. Alacak olan alıyor dedi. Elin adamı bunu gördü de içerdeki adam mı göremeyecek? Fiyatı ne yaparsa yapsınlar ancak böyle tepki gösterelim diyebiliriz. Ama tepki göstermekte gerekli doğrusun. Tepki gösterelimde ben inanmıyorum değişeceğine. böylede bir gerçek var maalesef. :)

Yine bu sitede bir konu açılmıştı elektriğe zammı yapıldı? Elektrik idaresi birilerinin elinde. Ulaşıma zam yapıldı Ulaşım birilerinin elinde. Kömüre,oduna,petrole zam yapıldı, yeraltı ve yerüstü kaynakları birilerinin elinde. Birileri cebini doldururken halk her şekilde sömürülüyor.

Çözüm = Üretim araçlarının kullanımını belli bir kesimin elinden alıp halkın kullanımına vermektir.

Ya arkadaşlar benim asıl anlamadığım şu;

Bilgisayar ve internet sayesinde artık bedavaya iletişim kurabiliyoruz. Hatırlayın bundan 3-4 sene önce messengerin videolu konuşma hizmeti bu kadar akıcımıydı değildi. Bugün messenger, skype gibi hizmetlerle kaliteli bir şekilde ihtiyacamızı gideriyoruz. İşte bu noktada akıl erdiremediğim, iletişim ihtiyaçlarımız telefondan bilgisayara doğru kayarken gsm operatörleri nasıl oluyor da buna önlem almak için kontör fiyatlarını düşürmüyorlar? Yani bu internetteki iletişimin gelişmesi bunların gözünü korkutmuyormu hiç?

Ya arkadaşlar benim asıl anlamadığım şu;

Bilgisayar ve internet sayesinde artık bedavaya iletişim kurabiliyoruz. Hatırlayın bundan 3-4 sene önce messengerin videolu konuşma hizmeti bu kadar akıcımıydı değildi. Bugün messenger, skype gibi hizmetlerle kaliteli bir şekilde ihtiyacamızı gideriyoruz. İşte bu noktada akıl erdiremediğim, iletişim ihtiyaçlarımız telefondan bilgisayara doğru kayarken gsm operatörleri nasıl oluyor da buna önlem almak için kontör fiyatlarını düşürmüyorlar? Yani bu internetteki iletişimin gelişmesi bunların gözünü korkutmuyormu hiç?

demek ki korkutmuyor. internet gelişti ama pikniğe gittin biri ile görüşeceksin interneti nereden bulacaksın. telekom seyyar internet vermiyor daha. verse bu kezde ona pahalı diyeceğiz. artı dünyada ki en pahalı interneti kullanıyoruz o da var.

Bir kerede Halinize Şükredin be.

Dua ediniz ki ülkemiz savaş altinda değil.

Dua edin ki konuşma özgürlüğünüz var ki buda açıkca belli zaten.

Dua edin ki hergün önünde biri ölmüyor.

Dua edin ki cep telefonun bilgisayarin internettin var.

Teşekkürler Türkiye'm Teşekkürler Bize bu haklari verenler.

evet arkladaşlar tepkiye bende varım yıllardır oparatörümden şikayetci idim 3 4 aydır avea ya geçtim tamam işte aradığım oparatör dedim taki dünkü sms gelene kadar aveanın sınırsız tarifesini kulanıyorum ayda 55 tl kdv dahil 66,50 gelen sms şöyle ( tarife kulanımınız makul seviyenin üstünde olup ayni kulanim devam ederse ek bedel talep etme ve hattınızı kapatma dahil haklarımızın saklı olduğunu hatırlatırız) bende hemen müşteri hizmetlerini aradım ama nedendir bilinmez müşteri hizmetleri meşkul bu sabah yine aradım ve en soınunda karşımda bir yetkili buldum dedim hanım efendi benim tarife bu sınırsız ama dedim bana çok konuşuyorsunuz falan diye sms geldi falan dedim işte beyfendi tarifeyi kötü amaçlı kulananlar var onları önlemek için falan gönderildi falan filan dedi ee dedim ne olacak siz dedi konuşmaya devam edin işte cihaza falan bağlamassanız birazda dedi tarifenizi makul seviyede kulanırsanız iyi olur dedi bakalım şimdilik bir sorun yok ama benden fark yada yanlışlıkla telefonumu falan kapatırsalar kesin kararlıyım mahkemeye vereceğim bakalım şimdilik gidiyor

birde haberlerde okudum arkadaşlar avrupada 5 sene ulaşılan tarife değişikliliği sayısını türkiye 8 ayda ulaşmış adamlarda haklı nereden bilsinler türklerin kafasının bu kadar çalışacağını :p

şöyle düşünün bir paket sigra yurt dışında 5-7£ türkiyede kaç lira ? ve diyelimki GSM operatörleri aldı başını gidiyor ttnet var son yapılan %15 şu zammı var,elektrik var varda var hangi biriyle uğraşmayı düşünüyorsun

arkadaşım dışarıda sigara 5 7 lira diyorsun ya orda ki adamda ona göre para alıyor o dediğin senin türkiye fiyatı ile düşündüğünde deil orda beş euro sende beş lira yani anlayacan aynı fiyat sen kendi fiyatına çevirdiğin için çok diyelim sen aylık bi milyar alıyorsun o adamda bin euro alıyor yani anlayacağın aynı şeye geliyor

sana katılıyorum arkadaşım :p

Haklısın Arkadaşım Fakat Bizde Koyun Sürüsü Değiliz Belli Bir Yerden Sonra Sesimizi Yükseltip Yumruğumuzu Masaya Vurmalı ve 'BİZDE BURADAYIZ ve HAKLARIMIZ' var Demeliyiz Ki Herkes Bize Ne İsterlerse Yaptırabileceklerini Sanmasınlar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...