Jump to content

İstanbul'un Kötü Yanları

Mertgrkm

Recommended Posts

Yahu birşey söylemeyeyim dedim de dayanamadım;

Kirlilikten dem vuruyorsunuz da Türkiye nufusunun büyük ağırlığını çeken ve metrekareye bu kadar insan düşen bir yerde daha iyisi olmaz. Paris, Viyana vs. çok daha pislik içinde haberiniz olsun. Yalnız dolaşamamak ayrı bir durum. Ee kardeşim gecenin bir saati nerede olursanız olun, faal bir yerde değilseniz hep tekinsiz olacaktır. Sanki Konya'da, İzmir'de, Eskişehir'de, Adana'da geceleri mutlu mesut tek başına dolanabilirsiniz! Ekleyeyim Avrupa ve Amerika'da böyle. Asayişin en hızlı işlediği şehir İstanbul! Bıçaklama muhabbeti ayrı bir durum ve öyle herkesin gözü önünde de olmadı ve bu işi yapan elemanda akıl hastasıymış! Ulaşım sorunu ise hiç yok! Ulaşımın en kapsamlı olduğu yer İstanbul, Türkiye'de. İstanbul'da trafik sorunu var oda kabul edilebilir düzeyde. Gidin bir Moskova'yı görün.

Kandırmayın kendinizi, İstanbul yaşamak için en ideal yer. Saydıklarınız tek başına İstanbul'un sorunu değil, global artık bu sorunlar. Aradığınız her şeyin en ucuzu da burada en pahalısı da, en kalitelisi de burada en adisi de, en güzeli de burada en çirkini de. Sadece nerede ve ne şekilde yer alacağınızı bilmek İstanbul dışından buraya gelen insanlara her zaman çok zor gelmiştir. Bir ülke nufusunun %20'si tek şehirde toplanmışsa vardır heralde bu kadar insanın bildiği birşey değil mi. Türkiye'nin en iyi okullarıda İstanbul'da tartışmasız. Tek sorun var ne kadar paranız olursa olsun İstanbul'da para denen şey insana yetmez!

İstanbul en güzel böyle anlatılır.. Avrupa sevdası var bizde..

Hastanede sıra bekliyoruz. 15 dk falan bekledik, bana sıra geldi. 20. sıra (ben) 21. sıra (yanımdaki adam.)

Adamla konuşuyoruz, adam diyor ki Avrupada böyle değil, eziyet şöyle böyle..

Abi dedim gittin mi Avrupaya ?

Yok gitmedim.

Nerden biliyorsun ?

Dizilerde öyle..

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim..

Ya arkadaşlar en basitinden. İstanbul güzel olmasa niye o kadar devlet kuşatsın ve ele geçirmek istesin?

(Bu arada konu iyice sapmış :D )

İstanbul'un kötü yanları var bunları da arkadaşlar yazmış ama @BrightBlade'in dediği gibi bunlar artık neredeyse tüm megakentlerde olan sorunlar.

insan heryerde insan çakal heryerde çakaldır istanbul da bi kere dürüst bişey arıyosa boşuna gelmesin yaşamak

için geliyosa ben kendim doğma büyüme istanbulluyum kendimden örnek veriyim >>>yaşımı sormayın ben hiç

yaşamadımki<<<

Ya arkadaşlar en basitinden. İstanbul güzel olmasa niye o kadar devlet kuşatsın ve ele geçirmek istesin?

(Bu arada konu iyice sapmış :D )

İstanbul'un kötü yanları var bunları da arkadaşlar yazmış ama @BrightBlade'in dediği gibi bunlar artık neredeyse tüm megakentlerde olan sorunlar.

morningcim İstanbul şehir görüntüsü olarak güzel zaten o konuda sıkıntı yok.. Burada söz edilen şey şehirin yaşantısı.

metropol denilen yerlerde yaşam elbette zordur!

bunun paris i,viyana sı londra sı olamaz!

her çeşir insan var,ekmek kapısı burası elbette olacak.

doğma büyüme istanbul dayım ama hiç bir zaman istanbulluyum diyemedim!

hep erzurum,bir türlü sevemedim burayı!huzur yok bir kere.

çok kalabalık bunlar tabiki normal istanbul için...

ama erzurum a gittim inanın insanın huzursuz olması için bir sebep yok (işsizlik dışında ki bunada alışmışlar neredeyse)

minibüslerde rahatsın mesela cepci yok,esnaflar dürüst,insanlar birbirlerine karşı mert ve hoş görülü!

burada böyle değilki,bir dolmuşa biniyorsun sanki keseceklermiş gibi bakıyorlar hele sabah saatlerinde!

herkes birbirinden korkuyor zarar verecek bana diye!

ister istemez huzursuz oluyorsun...

her çeşit insan var nede olsa...

metropol denilen yerlerde yaşam elbette zordur!

bunun paris i,viyana sı londra sı olamaz!

her çeşir insan var,ekmek kapısı burası elbette olacak.

doğma büyüme istanbul dayım ama hiç bir zaman istanbulluyum diyemedim!

Evet bende bizzat istanbullu arkadaşlarımdan duyuyorum burada yaşanmaz diyorlar, sokakta yürümeye korkuyoruz diyorlar..

Arkadaşım istanbula veya istanbulluya suç bulana kadar dönüp kendinize bi bakın.KENDİNDEN OLMAYANA BİRŞEY OLMAZ.

Burada kimse İstanbul veya İstanbullu ya yönelik bir suçlama yaptı mı? yapmadı, siz nasıl bir yorum yaptığınızın farkına varın siz kendinizi bilin yeter, biz kendimizi iyi biliyoruz zaten..

Mert bırak İstanbul'un kötülüklerini Trabzon'un [ 61 ] güzelliklerini anlat :D

ya ıste bıde trabzon var omrumde gezmedıgım cok az yer var en hatta ıstanbul a gıttıgımde sularından sarılık olmustum :D trabzon a da gıttım en guzel sakın ınsanları ınsan olan yer ıse trabzon allah nasıp ederse bıdaha gıtmeyı dusunuyorum suları hele cok guzel :)

izmiri bırakıp istanbula mı gelecek ?? ya ben ne yapsamda istanbuldan izmire gelsem diye bakıyorum milltein derdine bak yaa gelsin gelsin zaten bi senin arkadaşın eksikti :D ben hem istanbulda hemde izmirde yaşamış biri olarak sölüyorum iki şehir arasındaki farkı 1 haftada gezmeye kalksan izmiri bitirirsin. istanbulu bitiremezsin.. izmirde sabah 5 dedim mi millet yeni güne hazırlanır istanbulda hala gece bitmemiştir. izmirde sabahın 5 inde kordonda tek tük insan olurken istiklal kalabalıktır...

bir izmirliye istanbulu cazip kılan şeyler bunlardır gerisi eşdeğer şeyler. ama gelsin bi görsün derim anlasın izmirin cennet olduğunu tecrübe yediğin kazıkların bileşkesidir demişler bırak yesin aklı başına gelsin :)

Okuma ve anlama yetenegine sahipsen yorumlardan onları çıkarabilirsin...

Ben okuyorum ve şehiri kötülemek yerine kötü yanlarının belirtildiğini görüyorum.. Ben İzmir'de yaşıyorum aynı şeyi İzmir içinde sorabilirdim.. bu kötülemek değildir kötü yanlarını belirtmektir sadece.. Yorumlarda iyi taraflarını yazanlarda var :D neyse uzatmaya gerek yok her şey yeterince açık tartışmak istemediğimi daha önceki iletilerde de belirttim..

Bizim insanımızı hiç birşekilde memnun edemezsin.Eğer istanbul o kadar yaşanamayacak bir memleket ise 15 milyon vatandaş neyi bekliyor orda.

Bırakınsınlar artık şurayı burayı eleştirmeyide,kendileri o memleketlerin daha yaşanabilir olması için ne yapılabilir onu tartışsınlar.Bence bu daha önemli.

Bizim insanımızı hiç birşekilde memnun edemezsin.Eğer istanbul o kadar yaşanamayacak bir memleket ise 15 milyon vatandaş neyi bekliyor orda.

Bırakınsınlar artık şurayı burayı eleştirmeyide,kendileri o memleketlerin daha yaşanabilir olması için ne yapılabilir onu tartışsınlar.Bence bu daha önemli.

Bu konunun açılış amacını ilk iletide belirttim arkadaşım benim maksadım orayı burayı eleştirmek değil, yargısız infaz yapmayın, bu konuyu bir Mardin, bir Van gibi doğu illeri için açmış olsam bu kadar tepki gösterecek miydiniz çok merak ediyorum..

@ateşbey; kimse sorun istanbul un toprağında demiyor zaten!elbette sorun insanlarda...

gerginliğe lüzum yok,şimdi bir şeyler söylemeye yeltenecem ama konu siyasete kayacak!

konuyu açan arkadaş a da yazık olacak!

en iyi bazen susmak..!

ekleme yapmadan geçemeyeceğim!

bizim insanımızı mı memnun etmek kolay değil dedin,

yoksa ben mi yanlış okudum?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...