Jump to content

En Güçlü Dizüstü Bilgisayar

zinnnn

Recommended Posts

Dünyanın en güçlü dizüstü bilgisayarı olduğunu iddia eden birçok ürün gördük. Bunların gerçekten de dünyanın en güçlüsü olup olmadığını bilmek zor çünkü birçok firma bu kendi ürünlerine bu unvanı kolaylıkla yakıştırabiliyor. Dünyanın en güçlü dizüstü bilgisayarı olduğu iddia edilen en yeni ürün ise Maingear adlı firmadan geldi. eX-L 18 adı verilen model gerçekten de sahip olduğu donanımla dudak uçuklatıyor.

maingearexl18small12484.jpg

2,53 GHz gücündeki Intel Core 2 Extreme X9300 işlemciye sahip olan modelde iki adet NVIDIA GeForce GTX 280M grafik işlemcisi bulunuyor. Bunları 8 GB DDR3 bellekle destekleyen Intel MCP79 yonga setli üründe ayrıca dizüstü bilgisayar standartlarına göre dev boyutlarda bir ekran var.

Artılar ve eksiler

18,4 inçlik LCD ekran en yüksek 1920 x 1080 çözünürlükte çalışıyor. Bunların dışında üründe Blu-ray sürücü, üç adet 2,5 inç SATA ve SSD sürücü desteği, eSATA, Firewire, USB 2.0 ve HDMI portları bulunuyor. Ürünün özellikleri bunlarla da sınırlı değil. eX-L 18'de bir adet kart okuyucu ve 3.0 MP'lik kamera da yer alıyor. eX-L 18'de ayrıca nümerik pad'in de olduğu tam klavye bulunuyor.

Tüm bu özelliklerin getirdiği avantajlar tartışılmaz olsa da yine de bazı dezavantajlar da yok değil. Bu kadar güçlü bir donanıma ve dev bir ekrana sahip olduğu için eX-L 18'in ağırlığı ve fiyatı standartların üzerinde. 4,31 kg ağırlığındaki ürünün taşınabilir olduğu söylemek güç. Maingear eX-L 18'e sahip olmak istiyorsanız 3000 $'ı gözden çıkarmanız gerek.

shiftdelete.net

3000 dolarsa fazlada uçmamışlar o fiyata benzeri(işlemci ram vga) olarak sistem toplayanlar var ben şahsen full tower kasa yerine çok yakın bi performans vericekse tabiki notebook u tercih ederdim. ama bir pc ye 3000$ veremem ayrı mevzu

3000 dolarsa fazlada uçmamışlar o fiyata benzeri(işlemci ram vga) olarak sistem toplayanlar var ben şahsen full tower kasa yerine çok yakın bi performans vericekse tabiki notebook u tercih ederdim. ama bir pc ye 3000$ veremem ayrı mevzu

bende tam tersi masaüstünü tercih ederim. 4 kilo ağırlığı sırtıma vurup taşıyacağıma evimde canavar ötesi bir makine olsa daha iyi olur? Ayrıca upgrade etmek istediğimde masaüstü her yönü ile buna müsait.

Tamam Laptop bu,Kullanım kolaylığı var gittiğin heryere taşıma imkanı ama bir düşünün adam laptopu yanında ******ürür ya hazırladığı bir sunumu göstermek için ya film izlemek için yada ofis ve benzeri programları çalışabilmek için..

Bence yüksek grafik kartlarına ihtiyaç duyan bir insan ya oyun hastası yada çizim ile uğraşan bir grafikerler, zaten bu insanlar tam performanslı bir çalışmayı ancak şöyle 22 inc ve ferah bir ortamda ancak masaüstü pc,de sağlayabilirler,bu kadar anlatmaktan maksadım laptoplara 800 den fazlası zarar

masaüstüne 3000 tl ye kadar yolu var

herkesın kullanım amacı farklı tabiki. cihaz qüzel ama 6 ay sonra bi üst modeli cıkacak belli bişey :D Alırım masaüstü şahsen bende laptopa bu kadar para baqlamam bende.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...