Jump to content

Tüm Driverlar Yüklü Ama Ses çıkmıyor

maj0

Recommended Posts

S.A arkadaşlar format attım herşey gzl çalışıyor tüm driverler kurulu fakat ses yok :(

driver yüklü

hoparlör çalışıyor

jak doğru yer takılı

aygıt yöneticisinde hiç birsorun yok

driveri MSI'ın kendi sitesinden indirdim son sürüm

herşey yolunda ses çalışıyor görünüyor ama ses yok

yardımcı olursanız şimdiden çok tşkler

birde BİOS'tan bi ayarlamamı yapmam gerekir acaba .....

iyi akşamlar.

peki sistemden müzik falan açmaya çalıştınızmı bir uyarı falan veriyormu

çaldım fakata dediğim gibi çalınıyor gösteriyor ama ses yok yani uyarı verecek hata yok herşey normal görünüyor

tşkler..

geçenlerde beni bir arkadaşım çağırmıştı onunda anakartı msi sizinki gibi bir durumdu ama sistemde şarkı falan çalınca bir hata veriyordu bende biostan sesin kapalı olduğunu gördüm biosa bir bakın derim

BİOS'u tam olarak kullanmayı bilmem yardımcı olursanız hemen halledeyim şu bilgisayarı..

şöyle bişe daha war formattan önce ses wardı format attıktan sonra böyle oldu

Aygıt Yöneticisinden Realdek driver'ı devre dışı bırak ve sonra kaldır.Pc yenıden başlat .Aygıt yonetıcısıne gel Sesle ilgili olan bölüme gel gel üzerinde zaten soru işarewti vardır rahatlıkla bulursun sagtık la guncellestır de (Listeden veya belirli bir konumdan yukle Gelişmiş'i seç )Drıverın oldugu CD'i tak driverı cd de arat ve yukle Bakalım olacakmı...

Eger pc driver yüklü winampı açtığında bir hata veriyorsa ses driveri yannış yüklenmiş demektir. tabii bios tan ses açık ise ses driverini yeniden yükle yukarıda arkadaşın belirttiği gibi oda olmuyorsa onboard ses kartı saten üzerindeki yanmış olabilir birde seskartı bula bilirsen ses kartı takıp bir dene eger ses alırsan senin ses kartı uçmuş demektir. kolay gelsin..

herhangi bir şarkı açtıktan sonra kulaklıkla deneme yapsana bi ses geliyor mu ? belki hoparlör çıkışında sorun oluşmuştur ve format anına denk gelmiştir. hayat bu her an herşey olabilir. denemekte fayda var. olmazsa başka şeyler buluruz

tmm denicem ama benim AC97 değilki benimki HD neyse yinede bi denerim bakarım

ewt arkadasım denedim jak ı çıkarıp taktım yinede olamadı :D

zaten sorun da orada. realtek ac 97 kuracağına biosta ac97 kapalı ise veya farklı bir sorun var ise otomatik hd kuruyor. bu da riveri yüklü gösteriyor ama ses çıkmasını engelliyor. driveri kaldır tekrar kurarken listeden seç sürücüyü seçeneği ile driverin bulunduğu klasörden ac 97 yi bulup işaretle sorun çözlür galiba. aynı sorun defalarca olmuştu bi makinamda...

realtek hd nin programını aç aygıtın gelişmiş ayarları yazıyor yukarda ona gir tek 1şey değiştir tamam de orda sınamak için |> şeklinde üçgn war ona abs ses geliyomu die bak.Aygıtın gelişmiş ayarlarından sonuç alamazsan hemen bu butonun altında sarı klasör var ona bas yine tek1şey değiştir tekrar |> bas bu şekilde denemeye koyul bir sonra yine bakarız bi çaresine.donanımsal yada bios kaynaklı olma ihtimali az

Keşke ekran kartınıda yazsaymışın arkadaşım. Eğer ATI HD ekran kartın varsa ve full driver kurmuşsan, ATI HDMI ses paketi kurulur ve kendisini varsayılan yapar. Eğer böyle ise Denetim Masası ndan Ses Konuşma ve Müzik Aygıtları/Ses Efekti ve Ses Aygıtları/Ses seklemelerinden varsayılan ses sürücüsünü kontrol edip yanlışsa doğru olanı seç. Genelde Realtek HD ve ATI HDMI çakışması olur çünkü. Durum böle değilse eğer başka bir sorun vardır donanımsal veya yazılımsal, bir ekran görüntüsü veya özellik listesi yaparsan daha ayrıntılı ve doğru açıklama yapacak arkadaşlar çıkacaktır mutlaka.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...