Jump to content

Laptop Ramleri Tam Görmüyor..

mericcagla

Recommended Posts

arkadaşlar bugün HP dv 9590et laptopıma aldığım 2 Gb 667 Mhz kingston ramler sistem özelliklerinde 3070 görülüyor...Bunu gördükten sonra bir de BIOS tan baktım ancak orada 4096 yazıyo..neden kaynaklanabilir.??yardımlarınızı bekliorum..

arkadaşlar yazarken atlamışım 2 tane 2 Gb ram.yani 4096 mb

32 bit işletim sistemi kullanmaktan kaynaklanıyordur.

neden öle olsun ki?2 Gb kullanırken gayet ii gösteriyodu 2048 diye?

onboard ekran kartından olabilir. Ekran kartın onboard mı? ya da 32 bit sistem kullandığından?

ekran kartım on board...ancak zaten bu laptop...başka bi imkanı yok ki?

64 bit işletim sistemi kullan hem ram miktarının tamamını gösterir hemde daha hızlı olur...

bu konuda hiç bilgim yok da...64 bit le 32 bit arasında ne fark war..?bi de 64 bit kurarken ne gibi sıkıntı çekerim?mesela driverları tekrar indirmem mi gerekicek 64 bite göre? ne dersiniz?

sağdan soldan gelen lafları boşver sen beni dinle 3070 MB olarak gözükür ama 4 gb dır emin ol.görüntüden rahatsız olduysan 32 bit filan farketmez vista sp1 yükle 4 gb olarak gözükür kafana takma

bu konuda hiç bilgim yok da...64 bit le 32 bit arasında ne fark war..?bi de 64 bit kurarken ne gibi sıkıntı çekerim?mesela driverları tekrar indirmem mi gerekicek 64 bite göre? ne dersiniz?

eğer bilgisayarının 64 bit driverları yoksa driver yükleuemezsin.başka da bir sıkıntı olmaz

sağdan soldan gelen lafları boşver sen beni dinle 3070 MB olarak gözükür ama 4 gb dır emin ol.görüntüden rahatsız olduysan 32 bit filan farketmez vista sp1 yükle 4 gb olarak gözükür kafana takma

eywallah usta bi deneyim..işe yarayıp yaramadığnı yazarım şimdi:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...