Jump to content

Ekran Kartı Upgrade Bilgisi

ReckLess'Spark

Recommended Posts

Arkadaşlar elimdeki ekran kartını değiştirmeye karar verdim. Alacağım ekran kartı Sapphire HD 4650 ddr3 . Çok fazla bütçe ayıramadığım için bunda karar kıldım sistemim.

Anakart : Asus P5SD2-VM

DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)

2 Gb A-data 800 mhz RAM

Eski kartı 8500 Gt idi. Oyunlarda daha iyi performans için Sapphire HD 4650 ddr3 ile değiştirmeye karar verdim. Kart sistemimle tam performansta çalışır mı? Ve sizin yorumlarınızı bekliyorum.

ram miktarın yeterli yalnız işlemcin kısmı biraz yetersiz kalabilir ama alacağın ekran kartı oyunlarda yeterli performansı verecektir tabiikide güç kaynağına çok dikkat et sağlam bişi olsun, ocz,thermaltake gibi... 450-500 watt civarı bişi.

Arkadaşlar 4670 ile 3850 arasında kaldım. 3850 nin daha iyi olduğunu biliyorum. Ancak elimde Everest 300w psu su var. Güç tüketimi konusunda kararsızdım.

Araştırdım 3850 nin yük altında sistemle birlikte çektiği güç max 196 w. Sanırım bana yetebilir bu psu? Siz ne dersiniz?

Ve sizce 4670 mi alayım 3850 mi?

Onlar biraz pahalı arkadaşı hem benim güç kaynagım 300w ancak bu kartlara yeter. Ayrıca 4670 p/f daha iyi bir kart. teslerde 9800 Gt ye çok yaklaşık sonuçlar veriyor.

Bi de şu güç kaynağı meselesi 300 w yeter sanırım cevap bekliyorum arkadaşlar bu akşam bu kartı alabilirim?

4670 ile ne yapıcağina bağlı.

Tüm oyunlari açar ama full detay oynatmaz.

Eğer sen bu kartı almakda karar kıldıysan bize bişey demek kalmaz zaten.

Pc memo yorumun için sağol arkadaşım peki şu güç olayına ne diyorsun. Yeter lidir dimi? 4670 takılan bir sistem 180 w civarı güç çekiyor tabi yük altında?

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...