Jump to content

Bilgisayar Sigaradan Dahamı Zararlı?

Bırak Gitsin...

Recommended Posts

Arkadaşlar bazı sölentiler duydum acaba doğru mu diye sorum dedim...Bilgisayar sigaradan daha zararlıymış kanser riski daha fazlaymış gerçi bana abartı olarak geldide bu bilgiyi sizinle paylaşım dedim...Şimdiden Bilgi Paylaşımınız İçin Teşekkürler...

Eski ekranlar deseniz tamam da. Onlarda bir iki saat durunca insan yoruluyor. Ama gece gündür 24 saat laptop kullanıyorum 3 yıldır. Hiç o hissi yaşamadım. Geçen hafta göz doktoruna gittim. Sorun yok dedi, laptop ekranını sordum, sorun olmaz dedi.

Kanser riski nedendir bilmyiroum.

hımbıl hareketiz bi yaşam biçimi sağladığı için kanser riskini artırıyo sosyal hayata ve pc çizgi çekenler için geçerli değil poposunu pc den kaldıramayan antisosyal kişiler için geçerli yapılan araştırmalar...

hımbıl hareketiz bi yaşam biçimi sağladığı için kanser riskini artırıyo sosyal hayata ve pc çizgi çekenler için geçerli değil poposunu pc den kaldıramayan antisosyal kişiler için geçerli yapılan araştırmalar...

Allah sana sürekli pc başında kalacağın iş vermesin inş ;)

Arkadaşlar bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler bende bi arkadaştan duydum bi çocuk hep bilgisayar yüzünden hasta oluyormuşta o yüzden hastaneye kaldırmışlar bende pek inandırıcı bulmadım :D ...Ailemde zaten böle bişeyi duyunca hemen panik oldu bana bugünden baskı yapmaya başladı sanki pc başında 24 saat oturuyorum ya toplasan günde 5 saat etmiyor :D

Arkadaşlar bazı sölentiler duydum acaba doğru mu diye sorum dedim...Bilgisayar sigaradan daha zararlıymış kanser riski daha fazlaymış gerçi bana abartı olarak geldide bu bilgiyi sizinle paylaşım dedim...Şimdiden Bilgi Paylaşımınız İçin Teşekkürler...

bilgisayara gelene kadar günlük hayatta neler var olumsuz etkileyen. bilgisayar olumsuz etkiliyor olaiblir ama tv, cep telefonu, cola, cips, v.s bir sürü şey için kanser yapar öldürür, süründürür şunu yapar bunu yapar diyorlar belki doğrudur yalan diyemem ama o kadar çokşey varki hangi birinden korunalım? Ama ne kadarından kaçabilirsek kaçmak bizim için iyidir diye düşünüyorum.

Şimdiye kadar gebermediysek bundan sonra da inş pc den gebermeyiz . Gerçi benim pc nin ups i ve power supply si yanmıştı :D Ups şimşek attı ve az daha tahtalı köye 1.sınıf yolcu olarak gidecektim thy den daha hızlı şekilde resmen gittim en kralından güç kaynağı ve kesintisiz güç kaynağı almak zorunda kaldım. Bir de akım koruyuculu priz. Prize cihaz takmaya korkar oldum. Arkadaş haklı zararlı ama gülü seven dikenine katlanıyor.Sigara daha zararlı neden diyecek olursanız.Ben pasif içiçi oluyorum her defasında. Bilgisayarda pasif içen oluyormudur? :D

wieress kullanıcılarının felç ve kanser olma riski çok ama manyetik alandan kanser riski olacagını sanmıyorum sonucta bilgisayar monitor vs elektronik elemanlarda manyetik alan oldugu için böyle bi saçma düşünce olmus olabiler

pc basında oturma da yada yerınden kalkmama hastalık yapıyor demiş arkadaşta öyle bi sacmalık olmaz oturmaktan kanser olunmaz

gunde 30 dk hareket edıyordur wc vs

Radyasyon yaydığı için olabilir ama ne kadar doğru bilemiyorum.Günde 12 Saat PC başındayım.15'' CRT monitörüm var hiç sorun yaşamadım.Gözlük kullanıyorum düzenli kontrollerde sorun yaşamıyorum.Yani birinden kaçsak birinden kaçamıyoruz.O açıdan yapacak fazla birşeyimiz yok.

Radyasyon yaydığı için olabilir ama ne kadar doğru bilemiyorum.Günde 12 Saat PC başındayım.15'' CRT monitörüm var hiç sorun yaşamadım.Gözlük kullanıyorum düzenli kontrollerde sorun yaşamıyorum.Yani birinden kaçsak birinden kaçamıyoruz.O açıdan yapacak fazla birşeyimiz yok.

+1

Ben şimdi wireless kullancısıyım kanser olma yada felç olma riskim dahamı çok :D valla arkadaşında dediği günde ne kadar çok şeyden etkileniyoruz hangi birinden kaçalım :D

pc nerde kullanıyorsun ? masa üstümü yoksa dizindemi yoksa sırtında mı :D

Sigara ciğerlere biraz zarar verir.

PC göz,baş,kıç,reel,sevgili daha bir sürü sayarsak zararları çok

daha eklenecek çok sey war :D zamn teknoji ile hayatı felç ediyo hayatı kanser ediyo biz olsak ne olcek fark yok :D

O zaman TNC-TR halkı hep kanserden gider...

bi anda kanser olunmuyo ki :D zamnla onun için telaşa gerek yok 40 45 gibi belirti baslar sonra bi 10 sene daha saten yol biter herkes topraga gidecek sonucta telaş yok TNCTR :D

Eğer dalgalardan kanser olacaksanız size sayayım..

Gece yatağınıza yatın.

1. Telefonuna avea hat tak. Full çekr büyük ihtimalle.

2. Vodafone'tak Full çeker.

3. Turkcell tak full çeker..

4. Laptobunu aç, 4-5 Wirelles vardır.

5. Telefonundan Radio'yu aç. 30 kanal vardır.

6. Telefonun hiç çekmiyorsa 112 'yi ara. Çalar, Uzaya bağlanıyor direk. Şebeke olmasa da ulaşabiliyorsun.

7. ...

Böyle devam ediyor. Yattığın yatakta bile yüzlerce dalga var. Eğer dalgadan kanser olacaksak bunların evimize girmemesi gerekiyor, ama hepimizin evi bu dalgalarla dolu..

Haksız mıyım ?

Yprumlar dehşet güzel. Bu arada bu aptal hükümet sigaramızla uğraşacağına hormonlu gıdalarla uğraşsın. O zaman hastalık mastalık kalmaz. Bilgisayarın zararı olabilir. Ben sigara ve bilgisayar tiryakisiyim ama turp gibiyim maşallah. Kodum mu oturturum. Ama bu hormonlu gıdalardan korkuyorum. batılılar organik tarıma geçtiler, ellerinde kalan ilaçları bize kakalıyorlar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...