Jump to content

Nlite Ile Yaptığım Cd'de Sorun

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. 3-4 gündür otomatik, katılımsız xp projesine kitlenmiş durumdayım. Sizin sitenizi ve bir kaç siteyi daha okuyorum. Ancak çözemediğim bazı sorunlar var.

1. Xp Update dosyalarını indiriyorum. Nlite atıyorum. Son bölümde yani iso oluşturmadan önceki bölümde bazı güncelleştirme dosyalarında hatalar oluyor. Bu şekilde devam ettirip xp kurduğumda sürekli hatalar çıkıyor.

2. Cd'me Office 2003 eklemek için baya uğraşıyorum. Update dosyalarını vs. nlite ile yaptığım için cmdlines.txt dosyasında

[Commands]

"rundll32 advpack.dll,LaunchINFSection nLite.inf,U"

böyle bir komut dizini oluyor. Benim önce RunonceEx.cmd dosyasını çalıştırmam gerekiyor. Bu kodu silmeden yapıyorum olmuyor. Bu kodu silip gerekli kodu yazıp yapıyorum olmuyor.

3. Cd'ye program vs. eklemeler için bir kaç yöntem olduğunu öğrendim. Birinde $1 klasörü açarak diğerinde sadece $$ klasörü açarak yapılıyormuş. Ancak ben bir türlü yapamıyorum. Office 'yi bir türlü entegre edemedim. Belki 20-30 kez denedim. Olmuyor olmuyor. Kur dosyaları atılıyor. Ama kurulum ekranı gelmiyor. NTRL eksik diyor. Ekranda yanıp sönen 8-10 parça şekil çıkıyor.

4. Nlite kullanmadan yapayım diyorum. Dosyaları direk veri cd'si olarak çekiyorum. Bu seferde boot özelliği olmuyor. Cd boot etmiyor.

5. Aslında istediğim Cd'nin 10-15 tane program kurması değil. Sadece Sp2li office uygulamalı bi cd. Bi türlü beceremiyorum. Hevesim kırılmak üzere.

Bana bi akıl verirseniz çok memnun olucam. Okuyorum okudukça kafam iyice karışıyor. Aslında karışacak bişeyde yok ama Olmayınca canımı sıkıyor.

RunonceEx.cmd düzenlemem

cmdow @ /HID
@Echo Off

SET KEY=HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx
REG ADD %KEY% /V TITLE /D "Programlar Yukleniyor " /f

REG ADD %KEY%\001 /VE /D "MS Office 2003 Pro" /f
REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%systemdrive%\install\office\office.exe

EXIT[/CODE]

Bu düzenlemeyi office 2003'e sp2 entegre edip 7zip ile sıkıştırdıktan sonra yaptım ama olmadı. Sonra ;

[CODE]cmdow @ /HID
@Echo Off

REG ADD %KEY% /V TITLE /D "Programlar Yukleniyor " /f

REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%systemdrive%\install\office2003\ setup.exe TRANSFORMS=katilimsiz.MST /qb-

EXIT[/CODE]

Bu düzenlemeyide sp2 entegre edip sıkıştırma yapmadan denedim yine olmadı.

Sonra farklı bi olay denedim.

[CODE]cmdow @ /HID

@Echo Off

FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\CD.txt SET CDROM=%%i:

REG ADD %KEY% /V TITLE /D "EK PROGRAMLAR YUKLENIYOR... (EA) " /f

REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%CDROM%\software\office2003\ setup.exe TRANSFORMS=katilimsiz.MST /qb-

EXIT[/CODE]

Yine olmadı yine olmadı.

• 1 yıl yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...